Nexter Color System

O firmie

O firmie

Przygoda z lakiernictwem rozpoczęła się w 1990 roku kiedy to dwóch kolegów z „podwórka” otworzyło warsztat blacharsko lakierniczy w Mikołowie. Po latach rozwoju Firma poszerzyła pakiet usług o dystrybucję lakierów koncernu PPG, kolejnym etapem było rozpoczęcie usług outsourcingowych w zakresie blacharstwa i lakiernictwa w Lakierni ASO Multexim oraz fabryce śmieciarek – Firmie Schneider-Techcom. 

W 2003 roku Firma otrzymała dwa zlecenie:  przelakierowanie- zmiana brendu  116 stacji paliw ARAL na Barwy BP, oraz rebrandingu floty kilkudziesięciu betonomieszarek z barw Gorażdże Beton na barwy Heilderberg. Jedyna możliwością wykonania tych zleceń było reaktywowanie nieczynnej lakierni przemysłowej byłych zakładów autobusowych Jamna-Bus w Mikołowie.

W tym samym czasie Firma została przekształcona z dwu osobowej działalności gospodarczej na NEXTER Color-System sp. z o.o. Szybko i sprawnie zrealizowane kontrakty zaowocowały kolejnymi zleceniami , Rebranding setek pojazdów i betoniarni dla Firmy  Cemex, rebranding sieci placówek banku ING, rebranding sieci części sieci stacji BP na barwy Conoco-Philips- JET.  Wykonując zlecenie rebrandingu floty cystern kriogenicznych AIR Products na barwy BOC Firma rozpoczęła współpracę z koncernami z branży gazów technicznych : Messer , Linde , Air Products oraz Air Liquide.

Nasze realizacje obecne są w:

s1

Rozwój firmy

Stały rozwój zmobilizował właścicieli spółki do zakupu wynajmowanej części  lakierni przemysłowej. Hala wraz z budynkami technicznymi została zakupiona w 2007 roku. W 2008 roku zostały też zmodernizowane 5 kabin lakierniczych oraz powstała wielkogabarytowa śrutownia, przeprowadzono również  gruntowne remonty hal i budynków. Po latach rozwoju i zbierania doświadczeń od 2011 roku Spółka Nexter Color-

System rozpoczęła współpracę w zakresie lakierowania, z Firmami z branży transportu szynowego, uruchomiony został również serwis cystern i zbiorników kriogenicznych. W 2017 roku w ramach dalszego rozwoju Firma uruchomiła na terenie zakładu drugą lakiernią wyposażoną w dwie kabiny lakiernicze. Posiadanie 7 komór lakierniczych oraz dwóch komór suszenia znacznie powiększyły możliwości techniczne. Stały rozwój i podwyższanie swoich kwalifikacji zaowocował nawiązaniem współpracy z kolejnymi koncernami i otrzymaniem wielu prestiżowych zleceń takich jak lakierowanie na rynek niemiecki kilkudziesięciu tramwajów dla Firmy Solaris ( Później Stadler), lakierowanie kilkuset wagonów metra do Dubaju , lakierowanie kabin metra Siemens do Riyadh-u i wiele innych.

Stawiamy na stabilność, zaufanie i doświadczenie- w firmie zatrudniamy pasjonatów w zakresie lakiernictwa i kriogeniki, którzy pracują w firmie kilkanaście lat.

Kolorem organizacji jest zielony- do turkusu dążymy :), a nastawienie na klienta, jakość wykonanych usług i przede wszystkim reaktywność to coś co nas wyróżnia.